Ladislav Zajíc - regionální ředitel OVB

29.10.2012 10:49

 

Maraton schůzek s kolegy z týmu ve stověžaté Praze i přemýšlení nad dalším rozvojem firmy s výhledem na hory na druhé straně republiky. Obě tyto protikladné polohy patří k pracovnímu životu regionálního ředitele OVB Ladislava Zajíce.

Těžiště jeho práce je v Praze, kde prožil vysokoškolská studia a kde se začala psát i jeho profesní historie spojená s OVB. Doma je ale v samém srdci Moravskoslezských Beskyd. „Tady jsme s manželkou vyrostli a nedávno jsme se sem vrátili - a teď rozjíždíme aktivity a budujeme další tým i tady na Moravě," říká Ladislav Zajíc. „Centrem našich aktivit je ale stále Praha - tady máme nejvíc klientů i nejvíc spolupracovníků," dodává.

Ke spolupráci s OVB se Ladislav Zajíc dostal během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze. Poněkud atypicky - přes inzerát. „Většina lidí se k OVB dostane prostřednictvím někoho, koho znají, podle mě je to i nejlepší možný způsob. Já sám inzeráty při hledání nových kolegů do týmu nepoužívám, není to podle mě vůbec přínosná forma - přestože u mě zafungovala," dodává s úsměvem. Inzerát vyvěšený na vysokoškolských kolejích lákal zájemce o pracovní příležitost ve finančním sektoru. Ladislav Zajíc na inzerát odpověděl a následovala schůzka s Jaroslavem Jindrou. „Předestřel mi, co mi může spolupráce s OVB přinést. Přiznávám, že zpočátku jsem k tomu byl hodně nedůvěřivý, začátky mé spolupráce s OVB proto byly dlouho spíše ve znamení váhavého oťukávání," vzpomíná Ladislav Zajíc. To se psal rok 2003. „Dlouho byla spolupráce s OVB pro mě něco jako volnočasová aktivita - vnímal jsem to spíš jako možnost, jak přijít k zajímavým zkušenostem a poznat v realitě věci, o kterých se na škole jen učím," říká Ladislav.

Jeho prvním klientem byla sestra, která v té době také v Praze studovala a bydlela na stejné vysokoškolské koleji. Na tuhle konzultaci asi Ladislav Zajíc nikdy nezapomene. „Velmi pečlivě jsem se na schůzku se sestrou připravil, skončila ale velice rychle. Přibližně deset minut jsem jí zaníceně popisoval, jak je to úžasné a jak bychom mohli sestavit finanční analýzu, pak se už sestra neudržela a dostala záchvat smíchu. Představa, že jí bude její mladší bratr radit, jak nakládat se svými financemi, jí přišla hodně legrační." Po neúspěchu u sestry zkusil štěstí u rodičů - a tady našel vstřícné přijetí. Postupně se mu dařilo, rozšiřoval se okruh jeho klientů - a postupně začal i s budováním týmu. V té době stále ještě studoval. „Zpočátku jsem studoval a vedle toho se snažil pracovat v OVB - postupem času se ale priority trochu prohodily a já se snažil najít vedle práce v OVB Allfinanz i trochu času na studium," říká s úsměvem. Nakonec zvládl obojí - úspěšně vystudovat i vybudovat dobře fungující podnikání v oblasti finančního poradenství. V podnikání mu dnes pomáhá i manželka. „Patří k mým nejlepším oblastním vedoucím," říká Ladislav Zajíc s úsměvem.

Při svém podnikání se Ladislav Zajíc drží zásady, že finanční poradce má myslet především na dobro klienta. A vyplácí se mu to. „Pokud klientovi vnutím produkt, který pro něj bude nevýhodný, jen proto, že z něj mám vysokou provizi, vydělám jednorázově, ale pro budoucnost už jsem tohoto klienta ztratil. Pokud mám na mysli především blaho klienta, obrátí se na mě i příště, a pak je spolupráce výhodná jak pro klienta, tak i pro mne. Etika a poctivý přístup ke klientům se zkrátka vyplácí," míní Ladislav. „Díky tomu má také náš tým vysoké procento proplacenosti smluv - pokud si naším prostřednictvím klienti nějaké smlouvy uzavřou, už je nevypovídají."

Zpět