Historie OVB Allfinanz, a.s.

OVB AllfinanzSpolečnost OVB vznikla roku 1970 v Kolíně nad Rýnem s myšlenkou poskytovat klientům odborné individuální majetkové i finanční poradenství.

1991 - 1998

Od roku 1991 začíná expanze do Evropy – založeno OVB Rakousko. O rok později vznikají další pobočky: OVB Polsko, OVB Maďarsko a OVB Česká republika a zároveň do obchodního rejstříku v Praze byla zapsána společnost OVB Allfinanz s.r.o. V roce 1993 expanze pokračuje – OVB Slovenská republika, Fidicon AG (Švýcarsko) a OVB Řecko.

1999 - 2003

V roce 1999 vzniká OVB Chorvatsko. O rok později dochází k další expanzi a zvýšen zisků ve všech osmi dceřiných společnostech.  Od 1.ledna 2001 funguje společnost pod novým jménem OVB Vermögensberatung AG. Ve stejném roce byly otevřeny první pobočky v Římě, Miláně, Veroně a Bolzanu. Tím je OVB zastoupeno v deseti evropských zemích. V dalším roce založeny OVB Rumunsko a OVB Španělsko. V roce 2003 instituce OVB na podporu chudých „Menschen in Not“ (Lidé v nouzi) slaví 20 let svého trvání. Založeno OVB Francie.

2004 - 2007

V roce 2004 byla založena holdingová společnosti OVB Holding AG, která přebírá strategické vedení koncernu OVB. V následujícím roce je transformuje česká společnost OVB Allfinanz s.r.o. na akciovou společnost. V roce 2006 dochází k navýšení základního jmění OVB Allfinanz, a.s., ze 2 mil. Kč na současných 16,5 mil. Kč. V roce 2007 je po založení OVB Ukrajina skupina OVB zastoupena ve 14ti evropských zemí. OVB Allfinanz se zapojilo do certifikovaného celoevropského vzdělávání OVB, vlastního vzdělávacího systému CFC.

2008 - 2009

OVB Allfinanz se v roce 2008 stává generálním partnerem 6. ročníku soutěže o nejlepší produkty na českém finančním trhu Zlatá koruna 2008.  OVB Allfinanz se stává jedním z pěti hlavních partnerů projektu Golf pro Leontinku – benefiční golfové tour. OVB Allfinanz se pro rok 2009 stala generálním partnerem Czech CFA Society a její výroční akce Forecasting Dinner 2009.

2010

I v roce 2010 pokračuje OVB Allfinanz ve spolupráci s Czech CFA Society a prestižní výroční akci Forecasting Dinner 2010. OVB Allfinanz se opět stává generálním partnerem soutěže o nejlepší finanční produkty roku Zlatá koruna. Generální partnerství zajistila OVB Allfinanz i novému ojedinělému projektu na českém trhu – pravidelnému ratin2011

OVB Allfinanz se stala hlavním partnert Vysoké školy finanční a správní. Od podzimu 2011 míří OVB s aplikacemi na tablety


Finančně poradenská společnost OVB Allfinanz jako první finanční instituce v České republice vydává pro své spolupracovníky, klienty i širokou veřejnost dvě aplikace určené pro iPad a ostatní tablety.


Milion lidí se o penězích radí s OVB
Krátce poté, co společnost OVB Allfinanz oznámila na konci srpna 2011 překročení hranice obratu ve výši 1 miliardy korun, dosáhla v těchto dnech dalšího zásadního mezníku ve své činnosti – její služby v ČR již využívá přes 1 milion klientů.


Českých 100 Nejlepších: OVB oceněna za dynamický růst
Společnost OVB Allfinanz byla oceněna v oborové kategorii Dynamický růst soutěže Českých 100 Nejlepších.


2012
OVB se představila ve své filmové premiéře
Společnost OVB Allfinanz se 19. ledna 2012 představila v pro sebe netypické premiéře. S finančně poradenskou společností se setkali diváci nové komedie Martina Horského, v režii Milana Cieslara, „Láska je láska“.  OVB nejenže je partnerem filmu, ale do jeho děje také aktivně zasáhla – jedna jeho část se odehrává v pražském sídle společnosti, a vedlejší role zde obsadili také její zástupci, v čele s Michalem Knappem, generálním ředitelem a předsedou představenstva společnosti. Navíc – jedna z hlavních hrdinek filmu Zdena Fuksová v podání Simony Stašové představuje zemskou ředitelku OVB.
Českých 100 Nejlepších

V roce 2012 se společnost OVB Allfinanz zařadila mezi Českých 100 Nejlepších. Posílila tak své umístění z roku 2011. Své vedoucí postavení na trhu finančně poradenských společností potvrdila umístěním v kategorii Ostatní finanční instituce oborového žebříčku Czech TOP 100 Nejvýznamnějších firem 2011. Jako jediná finančně poradenská společnost získala po třetí v řadě v hodnocení Čekia Stability Award nejvyšší rating AAA.gu retailových bank OVB Vstřícná banka.